FORSIDE
OM ADVOKATFIRMAET
ARBEJDSOMRÅDER
FORRETNINGSBETINGELSER
PERSONDATA
MEDARBEJDERE
KONTAKT
JPC ADMINISTRATION APS

Logo
 
 

Jurister
 
Jacob Christoffersen
 
Advokat (L) Jacob Poul Christoffersen, f. 1968.

Uddannelse: Cand.jur. fra Københavns Universitet i 1995. Advokatbestalling 1998.

Specialer: Erhvervsret (kontrakter, stiftelse af selskaber, virksomhedsoverdragelse m.v.), generationsskifte, køb og salg af fast ejendom, inkasso, realkreditinkasso, retssager, insolvens (konkurser, rekonstruktion), ansættelsesret, bestyrelsesarbejde.
Sidder i flere bestyrelser og fonde.

Telefon: 64 81 11 71
Mobiltelefon: 20 21 33 86
E-mail: jacob@adv-jc.dk
 


Administrativt personale
 
Ingelise Olsen
 
Advokatsekretær Ingelise Olsen

Specialer: Tvangsauktioner, mortifikationer, rekonstruktioner/konkursboer, handler, retssager, inkasso, testamenter samt hegn- og skelforretninger.

Direkte telefon: 63 81 42 09
E-mail: ingelise@adv-jc.dk
 
 
Jette Aas Larsen
 
Advokatsekretær Jette Aas Larsen

Specialer: Dødsbobehandling og familieretssager.

Direkte telefon: 22 74 30 40
Telefontid: Mandag, onsdag og fredag kl. 09.00-11.00.
E-mail: jette@adv-jc.dk
 
 
Tina Stephansen
 
Advokatsekretærelev Tina Stephansen

Specialer: Retssager, inkasso, familieretssager og ejendomshandler.

Direkte telefon: 63 81 42 10
E-mail: tina@adv-jc.dk
 
 
Lotte Jørgensen
 
Ejendomsadministrator/bogholder/advokatsekretær Lotte Jørgensen

Specialer: Erhvervslejemål, boliglejemål, bogholderi, administration og ejendomshandler.

Direkte telefon: 63 81 42 18
E-mail: lotte@adv-jc.dk
 
 
Louise Hvid Nielsen
 
Ejendomsadministrator/bogholder Louise Hvid Nielsen

Specialer: Bogholderi og administration.

Direkte telefon: 63 81 42 16
E-mail: louise@adv-jc.dk
 

  Adelgade 90   |   5400 Bogense   |   Telefon: 64 81 11 71   |   E-mail: jacob@adv-jc.dk